“Oni nas mogu napasti ali će proći isto kao u Somaliji ili Vijetnamu. Naravno, da smo potpuno svjesni takvih nazovi “mirovnih” misija za račun Izraela, a pod pokroviteljstvom UN-a, kao što to i inače rade, poruka je sa Bliskog istoka. Je li Kolinda zbog ovoga iznenadno pozvala Vučića?

Beograd, Srbija | 04.02.2018

U niškoj kasarni „Knez Miloš“ jučer je organiziran svečani ispraćaj pješadijske čete i voda za zaštitu snaga Treće brigade Kopnene vojske, štabnih oficira i članova elementa za nacionalnu podršku u tzv “Multinacionalnu misiju UNIFIL” u Libanonu. Pred svečanim strojem, ministar odbrane Aleksandar Vulin istakao je da pozdravljamo odlazak onih koji će slavu srpske zastave i srpske države pronositi daleko. Izvorno prenosimo govor ministra obrane Aleksandra Vulina i govor Načelnika generalštaba Vojske Srbije, generala Ljubiša Dikovića:

„Pozdravljamo odlazak ponosni što možemo da pošaljemo takve ljude, tako opremljene i obučene, spremne da rade za dobrobit svakog ljudskog bića kome je pomoć potrebna. Daleko idete, u zemlju rastrzanu ratovima i sukobima, mržnjama. Idete daleko da ublažite ljudsku patnju, muku, bol. Idete daleko da ponesete našu zastavu i da je tamo daleko neka deca zapamte kao znak mira, sigurnosti i bezbednosti, kao znak dobrote koju će zapamtiti sa vašeg rukava.

Kada ste im prošli prstima kroz kosu, kada ste pomogli njihovim roditeljima, kada ste nekom detetu vratili poverenje u ljudski rod. Ponosni na vas brinućemo, makar to i ne govorili glasno, razmišljaćemo šta radite, kako izgledate, čime se bavite i da li vam je teško. Da li se nečega bojite, sigurni da mislite na nas, da mislite na svoju zemlju i sve nas koje ste ovde ostavili.

1342679 0809 foto ministarstvo odbrane ls

Nemojte nikad zaboraviti, ovde sa vama koračaju vaši sinovi, ponosni na vas. Oni će u školama govoriti da im je otac tamo daleko, da i tamo čuva Srbiju jer i tamo se čuva Srbija. Čuva se tako što pokazujete koliko smo organizovani, snažni i hrabri, čuva se tako što stvarate prijatelje i tamo gde su mržnja i neprijateljstvo način života. Mi ćemo vas čekati i mislićemo na vas, sigurni da tamo gde ste, čuvate svoju Srbiju, zato vam želim da budete zdravi, da budete hrabri, baš takvi kakvi jeste i da nam se vratite a kada se vratite da nam pričate kako ste proneli slavu Srbije, koliko ljudskih bića je postalo svesno da tamo daleko postoji jedan narod i jedna zemlja u kojoj su sloboda i dobrota vrednosti iznad svega“, rekao je ministar odbrane Aleksandar Vulin.

Opšte je poznato, gde god su pripadnici Vojske izašli van kasarne, radi pomoći stanovništvu ugroženom elementarnim i drugim nepogodama, ili zbog uređenja puteva, komunikacija, uvek su kvalitetno izvršavali zadatke. To se posebno odnosi na kvalitet izvršavanja zadataka u drugoj misiji Vojske Srbije, u mirovnim operacijama, a to je posebno važno zato što je reč o međunarodnom okruženju, o radu s pripadnicima drugih oružanih snaga. To je odlična prilika da vidimo i koliko vredimo u tom okruženju, koliko smo sposobni da sa drugima realizujemo veoma važne zadatke očuvanja mira“, rekao je general Ljubiša Diković.

Pripadnici Vojske Srbije biti će angažirani u regiji Bliskog Istoka i u Libanonu, u sastavu španjolskog kontigenta, dok će vod za zaštitu snaga biti u sastavu italijanskog kontigenta u Sektoru Zapad. U misiju je ispraćeno i sedam štabnih oficira i pet pripadnika elementa za nacionalnu podršku, koji će obavljati odgovorne dužnosti u Sektoru Istok.

Na jučerašnjoj svečanosti, ministar odbrane uručio je državnu zastavu komandirima pješadijske čete i voda za zaštitu snaga, koji su u ime kolega obećali da će sve povjerene zadatke u misiji obavljati časno i profesionalno, u skladu sa mandatom i zadacima misije. Svečanosti su prisustvovali i komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović, komandant Treće brigade pukovnik Predrag Grbić, predstavnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, lokalne samouprave, vjerskih zajednica, obitelji i prijatelji mirovnjaka.

Beirut, Lebanon | 04.02.2018
Oštre reakcije građana na slanje Vojske Srbije i drugih NATO zemalja stižu iz Bejruta. Naša redakcija kontaktirala je naše izvore iz Bejruta, prenosimo dio:

“Oni nas mogu napasti ali će proći isto kao u Somaliji ili Vijetnamu. Naravno da smo potpuno svjesni takvih nazovi “mirovnih” misija za račun Izraela, a pod pokroviteljstvom UN-a, kao što to i inače rade.

Upotrebljena retorika srpskih dužnosnika je u najmanju ruku čudna, prikazuju nas kao da smo u nekakvim problemima i nevoljama, vrlo čudno… Sačekajte malo prije nego vam dostavimo i službeno saopćenje.” – rekao nam je naš izvor iz Bejruta.

Kolinda je iznenada i neočekivano pozvala Aleksandra Vučića. Ide li i Hrvatska vojska zajedno sa srpskom u ''mirovnu'' operaciju u Libanon? Srpski i hrvatski vojnici zajedno protiv naroda koji Izrael želi izbrisati s karte svijeta zbog zamišljenog Velikog Izraela!

828fffe53a98f0c1514968a7bec47b66 XL Copy

Veliki Izrael - pogledajte zacrtane granice

A prije 27 godina jedni protiv drugih? I dok su narodi ratovali politička, hrvatska i srpska, bosanska i crnogorska elita nas je pljačkala i opljačkala? A njihovi partneri, židobankari, danas nas sve sve nemilosrdno lihvare. Nakon 27. godina, ta ista novokomponirana elita šalje nam mladost na Bliski istok, da brane Srbiju i Hrvatsku, kako kažu NATO kaubojka Kolinda: ''Hrvatska se brani i u Afganistanu'' ili kako kaže Vulin ''I tamo se čuva Srbija''!

Nevjerojatno identična retorika, kao da im je ista osoba napisala što moraju govoriti! Nameće se logično pitanje: jesu li zapravo hrvatska i srpska vojska, jedna te ista  plaćenička izraelska (cionistička) vojska, za porobljavanje drugih naroda?

I još dodajmo: Hrvatska i Srbija slale (prodavale) su oružje teroristima (ISIS-u) u borbi protiv legalno izabrane Asadove vlade!?

Vojska i politička elita stalno su zajedno, a njihovi narodi se međusobno mrze!

Ima li tu logike?

Čitajte nas na našem portalu: http://istinomprotivlazi.com

Komentirajte na našoj fb stranici: https://www.facebook.com/negovorumrznjeistinomprotivlazi

Opća deklaracija o ljudskim pravima: Član 19. 'Svako ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja, što obuhvaća i pravo da ne bude uznemiravan zbog svog mišljenja, kao i pravo da traži, prima i širi obavijesti i ideje bilo kojim sredstvima i bez obzira na granice'