Danas slavimo 26. godišnjicu vojno redarstvene akcije 'Oluja'. Mnogi prikriveni neprijatelji hrvatskog naroda (židoboljševici ili 'novonormalni' partizani) pokušavaju 'Oluju' prikazati kao zločinačku operaciju sa ciljem protjerivanja srpskog naroda, koji je zapravo hrvatski narod samo pravoslavne vjeroispovijesti. Upravo oni, raznorazni Pupovci instalirani u svim porama društvenog života, preko režimskih medija već 26 godina iniciraju mržnju između hrvatskih katolika i hrvatskih pravoslavaca. 'Oluja' je naš ponos, 'Oluju' trebaju slaviti svi koji Hrvatsku smatraju svojom domovinom

Nakon četverogodišnje okupacije gotovo trećine hrvatskog teritorija, života u izbjeglištvu i u vječnom strahu od neprijateljske odmazde, granata koje su danonoćno prijetile, brojnih neuspješnih pregovora i inicijativa, Republici Hrvatskoj ništa drugo nije preostalo nego da vlastitom oružanom silom oslobodi ono što je oduvijek bilo njezino. Hrvatska vojska stasala je u silu koja je to sad mogla sama i bez ičije pomoći.

U svitanje 4. kolovoza 1995. došlo je vrijeme za Oluju. Nakon početnog djelovanja snaga hrvatskog ratnog zrakoplovstva i uništenih neprijateljskih sustava veze, te topničke pripreme po vojnim ciljevima hrvatske snage krenule su u akciju istovremeno iz 30 pravaca na bojišnici dugoj 700 km. Udarnu snagu naglavnim pravcima napada činile su gardijske brigade potpomognute specijalnom policijom MUP-a i hrvatskim gardijskim zdrugom, te domobranskim i pričuvnim postrojbama. Bila je to u taktičkom i strateškom smislu vojna operacija koju će zahvaljujući svojoj orginalnosti i uspješnosti izučavati brojni vojni analitičari.

Glavni smjerovi napada bili su s Dinare i Velebita u pravcu Knina. Već u operaciji 'Ljeto 95'. stvoreni su preduvjeti da s vrhova Dinare prema Kninu krenu Četvrta i Sedma gardijska brigada. S druge strane s Velebita preko Sv. Roka silovito su u pravcu Knina prodirale specijalne postrojbe MUP-a. Helihopterskim desantom duboko u neprijateljsku pozadinu ušao je prvi hrvatski gardijski zdrug. Zauzimanjem prijevoja Ljubovo i neutraliziranje neprijateljske zračne baze u Udbini bila je zadaća Devete gardijske brigade. Sjevernije s područja Kapele preko Slunja i Rakovice s jedne, te Korenice i Plitvica s druge strane, nadirale su snage Prve gardijske brigade radi spajanja s Petim korpusom Armije BiH u cilju deblokade Bihačke enklave.

Prostor Banije okružen je iz nekoliko pravaca. Udarna snaga u pravcu Petrinje, gdje je neprijatelj pružao žestok otpor i dalje prema Glini, bila je Druga gardijska brigada. Postrojbe Treće i Pete gardijske brigade za to su vrijeme bile u stanju pripravnosti na krajnjem istoku Hrvatske u slučaju enentualnih neprijateljskih pokreta.

Tijekom prvog dana operacije prodor postrojbi hrvatske vojske po dubini iznosio je 5-15 km, a neprijateljska uporišta dovedena u okruženje ili poluokruženje. Već drugog dana operacije provedeno je 80% planiranih borbenih zadaća. Većina okupiranih hrvastskih gradova je opet slobodna. Slave Kostajnica, Petrinja, Glina, Slunj, Gračac, Obrovac, Drniš.

gracac ulazak

Slavi se i u Kninu koji je bio središte neprijateljske pobune no oduvijek hrvatski kraljevski grad. Slavi cijela Hrvatska. Oslobađanjem Knina, središta neprijateljske pobune u Hrvatskoj, ostvaren je najvažniji strateško politički i vojni cilj. Ne samo operacije Oluja nego cijelog Domovinskog rata. Samo nekoliko dana poslije i na sjevernom dijelu bojišnice neprijateljske snage 21 Kordunskog korpusa prisiljene su potpisati predaju.

ppredaja

U samo 84 sata vojno redarstvene operacije 'Oluja' u kojoj je bilo angažirano gotovo 200 tisuća hrvatskih vojnika oslobođeno je više od 10 tisuća četvornih kilometara dotad okupiranog područja. Hrvatska vojska ostvarila je sve zacrtane ciljeve u čije ostvarenje nitko osim nas samih nije vjerovao. Gradski trgovi bili su pretijesni za sve one koji su željeli dočekati pobjednike. Ponos, ushit, zajedništvo, osmijeh i suze radosti nikad nis bili veći, dublji, iskreniji nego tih dana.

Srecacreenshot 5

suzecreenshot 1

Danas slavimo 26 godišnjica vojno redarstvene akcije Oluja. Mnogi prikriveni neprijatelji hrvatskog naroda (židoboljševici ili 'novonormalni' partizani) pokušavaju Oluju prikazati kao zločinačku operaciju sa ciljem protjerivanja srpskog naroda, koji je zapravo hrvatski narod samo pravoslavne vjeroispovijesti. Upravo oni, raznorazni Pupovci instalirani u svim porama društvenog života, preko režimskih medija već 26 godina iniciraju mržnju između hrvatskih katolika i hrvatskih pravoslavaca.

Oluja je naš ponos, Oluju trebaju slaviti svi koji Hrvatsku smatraju svojom domovinom!

Hrvati, ma gdje bili, sretan vam Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti, a braniteljima sretan Dan hrvatskih branitelja. Našim ćestitkama pridružila se i hrvatska heroina, saborska zastupnica Karolina Vidović Krišto čiju čestitku prenosimo:

'Dragi prijatelji, sretan vam Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti! Dragi hrvatski branitelji, sretan vam Dan hrvatskih branitelja!

Danas se posebno sjetimo naše braće i sestara koji su položili svoj život za Domovinu! Sjetimo se i našeg prvog Predsjednika i pobjedničkog Zapovjednika, neka mu je vječna slava. Vojna operacija Oluja zadivila je cijeli civilizirani svijet, ali i spasila tisuće života u bihaćkoj enklavi. Nema nikakve dvojbe da bi pobješnjeli srpski zlikovci nakon Srebreničkog genocida počinili identičan zločin i u Bihaću, zato je Oluja jedna od najvećih humanitarnih operacija dvadesetog stoljeća. Činjenica da se Oluju proučava na američkom vojnom učilištu West Pointu jest potvrda blistavosti i genijalnosti akcije Oluja.

Oluja je isto tako dokaz da pravda pobjeđuje. Ona je ponekad spora i put do nje je trnovit, ali je ostvariv. Oluja je i poruka današnjoj korumpiranoj vladajućoj kasti da će ih pravda dostići te da će se Hrvati znati izboriti za pravednu, socijalnu i prosperitetnu Državu, kao što su uspjeli osloboditi svoju lijepu Domovinu.

I tada su nam govorili da ne možemo pobijediti, ali smo zajedništvom, odlučnošću te mudrim vodstvom uspjeli. Uspjet ćemo ponovno, mi Hrvati imamo pravo na jednakost i vladavinu prava. Žrtve koje su pale za slobodu Hrvatske obvezuju nas da stvorimo pravednu Državu u kojoj su svi građani jednaki pred zakonom, jer samo takva Hrvatska može biti Država koja svojim žiteljima daje sigurnost i prosperitet.

U takovoj Hrvatskoj će naši ljudi ostajati živjeti, a raseljeni Hrvati će se napokon vraćati.

Čitajte nas na našem portalu: http://istinomprotivlazi.eu/

Komentirajte na našoj fb stranici: https://www.facebook.com/istinomprotivlazi1/

Pišite nam na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Dijelite objave Ipl-a - najcenzuriranijeg portala!
Opća deklaracija o ljudskim pravima: Član 19. „Svako ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja, što obuhvaća i pravo da ne bude uznemiravan zbog svog mišljenja, kao i pravo da traži, prima i širi obavijesti i ideje bilo kojim sredstvima i bez obzira na granice. Sloboda misli, savjesti i vjeroispovijesti jedan je od temelja demokratskog društva. U svojoj vjerskoj dimenziji ona je jedan od najvitalnijih elemenata koji sačinjavaju identitet vjernika i njihovu koncepciju života, ali također je dragocjena za ateiste, agnostike, skeptike i neopredijeljene. Pluralizam, neodvojiv od demokratskog društva, koji se teškom mukom stjecao tijekom stoljeća, ovisi o njoj.
Do smrti se bori za istinu i Gospod će se boriti za te (Knjiga Sirahova 4,28)
NAPOMENA: Upadaju nam u računalo, mijenjaju slike u objavama, blokiraju linkove i videozapise, ograničavaju doseg, usporavaju otvaranje...
Dozvoljeno je preuzimanje ovog teksta isključivo u cijelosti, bez vršenja izmjena, dodavanja i oduzimanja